Realitné fórum II: Prekážky a predpoklady zdravého rastu

Po mimoriadne silnom jarnom štarte prichádza jesenné Realitné fórum. Odborné podujatie sa opäť bude konať v bratislavskom hoteli Austria Trend Hotel. V duchu názvu hotela prinesie aj aktuálne a kľúčové trendy v odvetví. Diskutovať sa bude aj o legislatíve, mestotvorných developmentoch aj električkovej trati.

Takmer 180 účastníkov prvého Realitného fóra aktívne diskutovalo a vstupovalo do panelových diskusií fór kompetentnými otázkami.  Mnohí využili priestor na stretnutie a kuloárne rozhovory. Aj to boli dôvody pre vysoko pozitívne hodnotenia podujatia, ktoré prinieslo inšpirácie a príležitosť pre serióznu debatu nad problémami, s ktorými odvetvie dnes a denne zápasí.

Hovorí a píše sa o zahusťovaní  a kolabujúcej doprave. Najmä na bratislavskom trhu je každý nový rezidenčný a polyfunkčný projekt podrobný prísnej kritike. Každé zakopnutie je takmer okamžite šírené na sociálnych sieťach, ako nedávno cyklochodník s citylightom. Navyše pred komunálnymi voľbami je celý sektor vystavený zvýšenému tlaku „antideveloperskej rétoriky“ kandidátov. Racionálne argumenty sú zatláčané zbytočnými emóciami a predpojatosťou. V hľadáčiku verejnosti a pod drobnohľadom médií sú najmä veľké mestotvorné developmenty. Už na prvom ročníku Realitného fóra zazneli konštruktívne poznámky k nedostatočnej sieti električiek – ktoré sú nosným systémom verejnej dopravy v hlavnom meste – a k projektu TEN-T. Jesenné podujatie preto na odbornej pôde otvorí tému koľajovej dopravy a projektu nového centrálneho električkového okruhu v Bratislave. Zámery a prínosy prepojenia jednotlivých električkových radiál predstavia zástupcovia hlavného partnera konferencie J&T Real Estate.

Za rastom apetítu investorov je ekonomická konjunktúra. Voľné finančné prostriedky a investície sú často smerované do developerských projektov vrátane pozemkového developmentu, ktorý bude jednou z tém fóra. Prehrievajúci sa trh s rezidenčnými nehnuteľnosťami bude pravdepodobne schladzovať i stále prísnejšia regulácia hypotekárneho trhu. Realitné fórum privíta už tradične odborníkov na právo a dane, ktorí prídu odprezentovať skúsenosti práve s implementáciou legislatívnych zmien a regulácií do praxe.

Realitne fórum

Kharisma